Dula v tehotenstve

Tehotenstvo je veľmi  krásnym a jedinečným obdobím v živote ženy, ktoré  prináša so sebou veľa zmien ako fyzických, psychických tak aj sociálnych.  Dnes sa počas zdravotnej starostlivosti zameriava pozornosť  hlavne na tú fyzickú stránku tehotenstva.  Sledujú zdravotný stav matky ako aj bábätka. Mnohým ženám chýba priestor a pokoj  na hlbší rozhovor so svojim ošetrujúcim lekárom. A pravé tu je miesto duly, ktorá vhodným spôsobom doplní ich zdravotnú starostlivosť práve o chýbajúcu  psychickú podporu. V žiadnom  prípade nenahrádza ani nezasahuje do zdravotnej starostlivosti.

Poskytuje individuálny prístup ku každej budúcej mamičke.

Dula vás sprevádza vaším tehotenstvom, zodpovedá vám vaše otázky.  Na niektoré vám pomáha hľadať  odpoveď. Hľadáte spoločnú cestu k vášmu vytúženému a spokojnému  pôrodu.

Podporuje matku v zdravej životospráve  a zdravej výžive.

Poskytuje informácie o pôrode a rodičovstve.

Pomáha pri odbúraní strachu z pôrodu, posilňuje  sebakompetencie matky.

Poskytuje informácie o úľavových technikách pri pôrode a prirodzených prostriedkoch na tíšenie bolesti. Pomáha pri nácviku relaxácie a vizualizácie.

Predpôrodné konzultácie pomáhajú ako mamičke tak aj dule k nadviazaniu bližšieho  kontaktu, vytvoreniu priateľského a dôverného  vzťahu. Mamička oboznámi dulu s jej pôrodnou predstavou  na základe ktorej jej dula môže pomôcť pri vytvorení pôrodného priania. Ak je to možné je dobré keď sa kurzu zúčastní aj partner, môžete  sa spoločne a nerušene porozprávať o vaši predstavách o pôrode, prípadne aká je počas pôrodu jeho úloha,  čo od neho očakávate v danej situácii.

Dula pozná postup a praktiky okolitý pôrodníc, ktoré by ste mali poznať skôr, ako sa tam rozhodnete rodiť.         Dula počas pôrodu »

[fbshare]